Telefon
WhatsApp
X
İstanbul Havalimanı Transfer

İstanbul Havalimanı Transfer

Havaalanı transfer işi yapmak istiyorum! Havaalanı transfer işine nasıl başlarım? Havaalanı transfer işinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Havaalanı transfer işi için ne gereklidir?

Diyenler için İninup filo taşımacılık olarak bu yazımızda bir araya getirdik.

Havaalanı transfer işi yaparak para kazanmak istiyorsanız bu yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Havaalanı Transfer İşi Havaalanı Transfer İşi Nasıl Yapılır?

Havaalanı transfer işi yapmak isteyenlerin meraklarını hemen giderelim, havaalanı transfer işi bir ulaştırma işidir. Yolcu taşımacılığı olarak adlandırılmaktadır.

Havaalanı transfer işi yolcuların havaalanına götürülmesi ya da tam tersi olarak havaalanından gidecekleri yere götürülmesi işidir.

Bu işte ağırlıklı olarak minibüs, otobüs gibi taşıma araçları kullanılmaktadır.

Vip araçlar ve binek araçlar ile de havaalanı transfer hizmeti verilebilmektedir.

Havaalanı transferi hizmeti yoğun olarak turizm bölgelerinde görülmektedir.

Son yıllarda başta İstanbul ve Ankara olmak üzere büyük şehirlerde de havaalanı transfer işi görülmeye başlanmıştır. Amaç havaalanı yolcularını sağlıklı bir şekilde ulaştırmaktır. Havaalanlarının genel olarak şehir dışında olması ve 7/24 ulaşım imkanlarının sınırlı olması gibi nedenler bu alandaki hizmete eğilimi artırmıştır. Havaalanı yolcuları eğer bekleme yapmadan ulaşım istiyorlarsa kendilerine özel olarak transfer aracı kiralayarak ulaşım sağlayabilirler. Ve ayrıca kalabalık aileler ve çocuklu aileler yoğun olarak havaalanı transfer hizmetini kullanmaktadırlar. Havaalanı transfer işinde bir de shuttle yani kalkış saati belli olan belirli aralıklarla gerçekleşen çoklu transferler vardır. Her saat başı, yarım saatte bir, inen veya kalkan uçağa göre gibi kalkış saatleri önceden belirlenmiş ve yolcu toplama noktalarından yolcu alınış saatleri de olan transferlere shuttle transfer adı verilmektedir. Shuttle transferlerin en büyük özelliği ise fiyatlarının kişi bazında belirlenmesi ve düşük fiyatlı olmasıdır.

Günümüzde shuttle transfer hizmeti insanlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Havaalanı transfer işinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Havaalanı transfer işinden dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar mevcuttur. Bunlar nelerdir; şu şekilde sıralayalım. Havaalanı transfer işinde kullanılacak transfer araçlarının iyi görünümlü ve temiz olması müşteri memnuniyetini artırır. Araçların klimaları sorumsuz çalışmalıdır. Hız limitlerine ve trafik kurallarına kesinlikle uyulmalıdır. Araçların teknik bakım ve tamirleri aksatılmamalıdır.

Transfer araçlarının sigorta ve kasko belgeleri tam olmalıdır. Araçların yolcu taşıma belgeleri olmalıdır. Havaalanı transfer işinde çalışacak personelin güler yüzlü ve alanında deneyimli olması gerekmektedir. Havaalanı transfer işine nasıl başlarım? Havaalanı transfer işi yapmak istiyorsanız işe öncelikle bir işletme kurmakla başlamalısınız. Eğer hali hazırda araç kiralama işi yapıyorsanız bunun için ayrıca bir işletme kurmanıza gerek yoktur. Böyle bir işletmeniz yok ise taşımacılık alanında bir iş yeri açmalısınız.

Belgeleriniz ve ruhsatlarınız tam olmalıdır.

Şirket açılışı gerçekleştikten sonra havaalanı transfer araçlarını temin etmelisiniz.

Kullanacağınız araçlar şirket öz malı olmasa bile dışarıdan kiralama yaparak da işe başlayabilirsiniz.

Bu işte kullanılacak araçların düzgün, temiz ve modelli olması şirket yararına olacaktır. Havaalanı transfer işine başlayacaksınız iyi bir web siteniz olmalıdır. Bu web sitesi üzerinden havaalanı transfer rezervasyonları alabilirsiniz. Havaalanında ayrıca bir ofis de açarak kendinizi gösterebilirsiniz. Özellikle turizm bölgelerinde faaliyet gösteren acente ve oteller ile iş ortaklığı kurabilirsiniz. Bunlar havaalanı transfer işindeki iş hacminizi doğrudan etkileyen hamlelerdir.

Aracınızı ininupfilo taşımacılık hizmetlerine yıllık sözleşme ve km sınırı belirleyerek çalıştırabiliriz.

+908508854002